serwis specjalny Bosko.pl
Niedziela - CONTRATIEMPO - koncert muzyki flamenco

Dodano: 15 maja 2016

Na zakończenie majowej edycji "Baw się bez dopingu!" 2016 zapraszamy na koncert flamenco! W niedzilę 22 maja o godz. 20.00 w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" wystąpi zespół CONTRATIEMPO. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Skład zespołu:

Jarosław Czajczyński - gitarzysta flamenco. Gra zaaranżowane przez siebie utwory znanych wykonawców gatunku, a także własne kompozycje. Repertuar obejmuje tradycyjne style fiestowe, oraz rozbudowane utwory sceniczne, a także formy instrumentalne, wzbogacone o elementy innych stylów muzycznych , takich jak muzyka latynoska, arabska czy jazz. Koncertował na wielu scenach w kraju. Od ośmiu lat szerzy muzykę flamenco w Polsce,  poprzez audycje muzyczne, dzięki współpracy z wieloma biurami muzycznymi oraz filharmoniami. Miał zaszczyt występować i współpracować z wykonawcami flamenco z Polski oraz z zagranicy, m.on. Oscarem Guzmanem (Hiszpania), Carmen Segura (Hiszpania), Vicky Barea (Hiszpania), Mateo El Gallito (Słowacja). Jest członkiem kilku zespołów muzycznych. Najważniejsze to zespoły Contratiempo, Danzuri Romane, Club de Campo, Funny Fingers.

Karolina Łucznik - tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje kwalifikacje podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoliła się u takich mistrzów jak: Pilar Ortega, Isabel Bayon, Yasaray Rodriguez, Angel Atienza, Andres Pena i in. Od 2004 roku uczy w Szkole Tańca Flamenco Triana w Warszawie. Prowadzi zajęcia z tańca oraz gry na kastanietach.

Mateo el Gallito - pianista, kompozytor, tancerz i śpiewak w jednej osobie. Występuje obecnie w spektaklu flamenco „Don Quijote” (Teatr Wustenrot, Bratysława), w musicalu „Carmen” (Teatr Muzyczny Karlin, Praga) oraz w programie „Simfonia Flamenca” z gośćmi Ramonem Martinez i Jesusem Corbacho oraz z Orkiestrą Symfoniczną „Viva Musica” (Bratysława).

Filip Swinarski - gitarzysta flamenco. Akompaniator. Cajonista i palmero. Filip zajmuje się głównie akompaniowaniem do tańca flamenco. Gra również utwory instrumentalne, w tym własne kompozycje. Muzyką flamenco zainteresował się już w latach 90-tych, kiedy przypadkowo zobaczył występ Paco de Lucii w TV. Pierwsze spotkanie z “na żywo” nastąpiło jednak w roku2002, kiedy zaczął akompaniować na lekcjach tańca w łódzkim Studio Flamenco.

« powrót

Komentarze (0) dodaj opinię »

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweBosko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie