serwis specjalny Bosko.pl
Interaktywny Kabaret Metafizyczny
"POZA RZECZY WISTOŚCIĄ"

Data: 28 października 2012 | Baw się bez dopingu „Na dobry początek” 2012

W niedzielę 28 października, na zakończenie "Baw się bez dopingu" - Tydzień Inauguracyjny, kaplica Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł" zamieniła się w teatr.

Interaktywny Kabaret Metafizyczny "POZA RZECZY WISTOŚCIĄ", który wyreżyserował i popisowo wykonał w "Węźle" Marek Cichucki, aktor Teatru Nowego w Łodzi, został stworzony w oparciu o dzieła Stanisława Ignacego Witkiewicza („Niemyte dusze” oraz fragmenty wierszy Witkacego), a zebrał i zaadaptował je w jeden tekst Zbigniew Micha.

Marek Cichucki jest aktorem teatralnym i filmowym. Obecnie pracuje w Teatrze Nowym w Łodzi. W 1985 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi.
Wielokrotnie był nagradzany za swój popisowy spektakl "Belfer" (m.in. Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie ).
Grał m.in. w takich filmach jak "Pantarej", "Samowolka", "Dziecko szczęścia", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Reich" oraz serialach jak "Boża podszewka", "Oficer", "Czas Honoru" i innych.

Marek Cichucki został również wyróżniony w tym roku za swój monodram "POZA RZECZY WISTOŚCIĄ" na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Dzieł Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacy pod strzechy" nagrodą Prezydenta Miasta Słupska.

Po spektaklu w DA "Węzeł" można było spotkać się i porozmawiać z aktorem na temat monodramu.
Komentarze (0) dodaj opinię »

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweBosko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie