serwis specjalny Bosko.pl
Warsztaty rękodzieła artystycznego z Anną Baranowicz

Data: 13 maja 2014 | Baw się bez dopingu 2014

Na czym polega frywolitka na czółenku? Jaka jest różnica między haftem hardanger, richelieu, krzyżykowym? Jak wygląda koronka klockowa i jak wykonać haft wstążeczkowy? A która nitka najlepiej sprawdza się w hafcie hardanger? Tego i wiele, wiele więcej mogliśmy się dowiedzieć drugiego dnia imprezy "Baw się bez dopingu!" od specjalistki światowej klasy, pani Anny Baranowicz.

Pani Anna jest fachowcem w dziedzinie technik koronkarstwa i haftowania. Perfekcyjnie potrafi wykonać hafty i koronki pochodzące z różnych części świata. I można powiedzieć bez wahania, że zna i wykonuje wszystkie rodzaje istniejących haftów. Ma liczne wystawy oraz jest zapraszana jako specjalistka i prowadząca na warsztaty i zjazdy rękodzieła artystycznego nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Pisze artykuły do wielu pism związanych z tą tematyką. Ale to i tak niewielka część jej działalności w tej dziedzinie.

Pani Anna Baranowicz we wtorek 13 maja zaprezentowała nam w Duszpasterstwie Akademickim "Węzeł" część swoich arcydzieł i przybliżyła nam techniki ich powstawania.

Spotkanie z panią Anną miało charakter teoretycznego wprowadzenia i zapoznania nas ze światem przepięknych koronek i haftów, choć znaleźli się odważni, którzy próbowali wykonać drobny motyw frywolitki.

Jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych osób, zostanie z panią Anną ustalony termin spotkania, na którym będziemy mogli nauczyć się i samodzielnie wykonać wybraną technikę haftu czy koronki. Informacja dla zainteresowanych na pewno pojawi się na stronie BBD i stronie Duszpasterstwa Akademickiego "Węzeł".

Komentarze (0) dodaj opinię »

Dodaj komentarz - pola oznaczone * są obowiązkoweBosko.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii
zamieszczanych na stronie